داوران

داوران بخش ادبی

هوشنگ مرادی‌کرمانی

هوشنگ مرادی‌کرمانی، نویسنده سرشناس ایرانی در حوزه ادبیات کودک و نوجوان است. ازجمله جوایز و افتخارات مرادی‌کرمانی می‌توان به جایزه جهانی اندرسون در سال 1986 میلادی، جایزه کتاب سال ۱۹۹۴ کودکان و نوجوانان اتریش، نویسنده برگزیده کشور کاستاریکا اشاره کرد. «قصه‌های مجید»، یکی از معروف‌ترین آثار این نویسنده سرشناس کشور به شمار می‌رود.

حسن میرعابدینی

حسن میرعابدینی، از چهره‌های نام آشنا در حوزه ادبیات داستانی ایران است. وی منتقد ادبی و مدرس ادبیات معاصر در موسسه‌های آموزش عالی و نویسنده آثاری ارزشمند و ماندگار همانند «صدسال داستان‌نویسی ایران»، «هشتاد سال داستان کوتاه فارسی» و «سیر تحول ادبیات داستانی و نمایشی» است.

آبتین گلکار

آبتین گلکار، مترجم و پژوهشگر زبان و ادبیات روسی و استادیار دانشگاه تربیت‌مدرس است. او تا کنون آثار برجسته‌ زیادی را از داستان‌نویسان و نمایشنامه‌نویسان روسی به فارسی برگردانده است. آبتین گلکار در سال 1395، براي ترجمه کتاب «آشیانه‌ اشراف» برگزیده نخستین جایزه استاد ابوالحسن نجفی شد.

داوران بخش نقاشی دیواری

اصغر کفشچیان مقدم

اصغر کفشچیان مقدم، نقاش، پژوهشگر حوزه‌ی هنرهای تجسمی و دانشیار گروه نقاشی دانشگاه تهران است. وی تالیفات قابل توجهی در زمینه‌ی هنر جدید و دیوارنگاری دارد و نمایشگاه‌ها و همایش‌های متعددی با محوریت این موضوعات برگزار کرده است. آثار هنری دکتر کفشچیان مقدم در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی به نمایش درآمده است. از جمله اقدامات اخیر ایشان می توان به فعالیت در شورای دیوارنگاری سه بعدی ملی اشاره کرد.

محمدکاظم حسنوند

محمد کاظم حسنوند، نقاش، پژوهشگر حوزه‌ی نقاشی و دانشیار گروه نقاشی دانشگاه تربیت مدرس است. آثار هنری وی در حوزه‌های نقاشی و کاریکاتور در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی به نمایش درآمده و جوایز متعددی کسب کرده است. از جمله آثار ماندگار وی می‌توان به دیوارنگاری سردر ساختمان بنیان در دانشگاه تربیت مدرس اشاره کرد. ایشان در حال حاضر مدیریت کمیته پژوهش هنر انجمن علمی هنرهای تجسمی و فصلنامه مبانی نظری هنرهای تجسمی را نیز بر عهده دارند.

سمیرا رویان

سمیرا رویان، پژوهشگر حوزه‌ی فرهنگ تجسمی و علم تصویر، نقاش و استادیار گروه نقاشی دانشگاه تربیت مدرس است. ایشان تألیفات متعددی در زمینه‌ی دیوارنگاری به مثابه هنر همگانی به رشته تحریر درآورده است که از آن بین مقالات وی با موضوع مطالعات دیوارنگاری معاصر ایران در اولین و سومین دوسالانه ملی دیوارنگاری شهری (در سال های 1390 و 1393) موفق به دریافت جایزه شد.