پروژه القای مسمومیت سازی، کارزار جهانی برای منزوی سازی جمهوری اسلامی است

Categories
دسته: تازه ها

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به کارزار جهانی مستکبران عالم برای منزوی سازی و مخدوش کردن چهره جمهوری اسلامی گفت: با وجود تمامی محدودیت ها و کارشکنی ها باز هم بسیاری از دانشجویان بین الملل،‌ایران را برای تحصیل انتخاب می کنند که این امر آنها را از دانشجویان بین الملل دیگر کشورها متفاوت می‌کند .

حجت الاسلام مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها صبح امروز در نخستین جشنواره جذب دانشجویان بین الملل که در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد به وضعیت جذب دانشجویان خارجی در کشورهای دیگر اشاره کرد و گفت: در دنیای کنونی موضوع پذیرش دانشجویان بین الملل از اهمیت ویژه ای برخوردار است و این موضوع برای کشور ما نیز حائز اهمیت بوده و البته ملزوماتی دارد، دانشگاه‌های ما با دیگر دانشگاه‌ها متفاوت هستند بنابراین دانشجوی بین المللی که کشور ایران را برای تحصیل انتخاب می‌کند از دانشجویان خارجی سایر کشورها متفاوت است و این نشان می‌دهد این دانشجو یک ظرفیت پایه دارد که آن را از دانشجوی بین الملل دیگر کشورها متفاوت می‌کند.
وی ادامه داد: این در حالی است که کارزار جهانی برای منزوی کردن ایران وجود دارد تا تصویری که از این کشور نشان می‌دهد تصویری مخدوش و سیاه باشد. یک بخش آن پروژه صهیونیستی مسموم سازی یا القای مسمومیت مدارس جمهوری اسلامی است که این یک کارزار جهانی توسط مجموعه مستکبران جهانی برای بدنام کردن چهره نورانی نظام جمهوری اسلامی است.
رستمی ادامه داد: وقتی این دانشجویان با تمام این موارد و این برخوردهایی که با جمهوری اسلامی می‌شود این کشور را انتخاب می‌کنند وظیفه مسئولان مرتبط این است که بهترین خدمات لازم را به این دانشجویان ارائه دهند.
وی به نامه سردار قاسم سلیمانی در روزهای پایانی عمرشان در خصوص دانشجویان بین الملل اشاره کرد و گفت: سردار سلیمانی نامه را به دکتر غلامی وزیر سابق علوم در خصوص حمایت و توجه به این دانشجویان بین الملل ارسال کرده بودند که این خود دغدغه مندی سردار را نسبت به دانشجویان بین المللی که در کشور ما حضور داشتند نشان می‌دهد. بنابراین این خود مسئولیتی را بر عهده دانشگاه‌ها و متولیان دانشجویان بین المللی قرار می‌دهد.
رئیس نهاد رهبری در دانشگاهها ادامه داد: طی ۵ سال گذشته شورای راهبردی سیاست کلان دانشجویان بین الملل در شورای عالی انقلاب فرهنگی فعال بوده و رؤسای دانشگاه‌های مهم، وزرای آموزش عالی و بهداشت و مسئولان ذیربط در این شورا حضور فعال و مشارکت دارند و اتفاقاتی که در این مسیر رخ داده تلاش دست اندرکاران جذب دانشجویان بین الملل را نشان می‌دهد و امیدواریم بهترین اتفاقات در این عرصه رخ دهد.